22bet

22bet

22 букмејкерот им нуди на играчите широк спектар на опции за забава. Подетално ќе го разгледаме во следниот преглед.

Околу 22бет

22bet започна со работа во 2007 година. Официјално е регистрирана, како и многу други даватели на услуги во индустријата, на Кипар, но е компанија првично основана во Русија. Овој бренд во моментов е под „Марикит холдингс“.

Во 2017 година, ги прошири своите услуги во светот на интернет, со што ги стави на располагање поголем број на играчи не само во Источна Европа. Неминовно, беа создадени и голем број јазични верзии на веб-страницата. Во моментов има околу 50 од нив.

Безбедност и лиценцирање

Не можам да утврдам кој е официјално лиценциран од 22bet. Оваа бројка не се споменува никаде, според некои извори треба да биде Curacao eGaming. Иако тоа не мора да значи дека операторот работи целосно без лиценца и затоа вашите пари или чувствителните податоци може да бидат компромитирани, јасно е поповолно за играчот детално да опише со која лиценца да работи.

Регистрација

Регистрацијата на 22bet е многу едноставна, воопшто не треба да ги пополнувате потребните информации ако одлучите полесно да креирате сметка преку социјалните мрежи. Таму веќе ги споделувате вашите лични информации, за да можете да ја заобиколите потребата повторно да ги пополните.

Ако не сакате да ја поврзете вашата сметка за казино 22bet со вашите јавни профили на друго место, ќе се бара да го внесете вашето име, презиме, земја, потребната валута, телефонски број за безбедност на сметката и е-пошта со линк за да потврдите дека сте сметката е всушност креирана од вас.

Понудете 22 букмејкери

Можете да играте 22bet казино игри, игри во живо и обложување на спортско обложување на 22bet. Севкупно, букмејкерот нуди 1.000 настани на ден. Исто така, достапни се и онлајн слот машини. Релативно младата букмејкерка 22bet шири свои услуги успева многу добро да се натпреварува со постарите воспоставени брендови.

Постојат игри од многу од водечките светски студио за развивачи, вклучувајќи NetEnt, но исто така и Gameplay, Spinmatic и 1x2gaming. 22bet игри во живо се обезбедени од тимови за екстремни, ево, езуги и автентични развој.

Со обложување за обложување од 22 производи, може да се обложите на спортови кои воопшто не се популарни. Постојат тенис и фудбал, како и теренски хокеј. Вкупно, на располагање им се четириесет поддржувачи.

Исто така, понудени се над 100 лиги, вклучувајќи ги и оние добро познати како Англија, и покрај тоталниот егзотизам, како што е суданската лига. На пример, фаворитите за обложување на спортските обложувалници во Премиерлигата од минатата сезона би можеле да очекуваат повеќе од 1.000 пазари за обложување по натпревар.

Екстремно високите коефициенти се главна предност за 22bet. Можете да ги користите сите основни типови курсеви, односно децимални, фракционо, или англиски, за Чесите релативно најмалку близу до американските курсеви. Минималниот потребен облог е 0,20 ЕУР. Може да се обложите со само еден клик.

22bet обложување во живо

Можноста за обложување во живо е исто така занемарлива. Во е-спортот може да се обложите на сите горенаведени, што значи вкупно околу 40 различни спортови.

Во живо Казино 22bet

Режимот во живо не може да недостасува во игри во казино. Ова ви овозможува да уживате во реалната атмосфера на казино со вистински крупиери токму на вашиот сопствен компјутер.

Мобилен казино

Исто како што веќе е стандардно за повеќето букмејкери, не постои можност да играте или да се обложувате не само преку компјутер, туку и благодарение на апликацијата 22bet во паметниот телефон. Тој е достапен како стандарден за Android, iPhone, но и за Windows Phone.

Достапни начини на плаќање 22бет

Во моментов, букмејкерот 22bet нуди вкупно околу 160 начини на плаќање, од кои некои се специфични за страницата. Затоа, треба да проверите однапред дали избраната опција е достапна во вашата земја.

Депозитите се бесплатни, минимум депозит за повеќето методи е 1 Евра. Повлекувањето обично трае само 15 минути, а најмногу се чека неколку часа. Треба да се има предвид дека исплатите може да бидат малку побавни за време на викендите.

Сепак, најпопуларната опција 22bet за повеќето луѓе секако останува депозитите со редовна кредитна картичка или преку електронски паричници. Сепак, букмејкерот 22bet исто така им овозможува помалку познати начини на плаќање, дури и плаќања со крипто-валута.

22 бонуси

22 бонуси се доста невообичаени во казиното. Бонусот за добредојде од 22bet ќе понуди бонус од 122% до 50 € плус 22 обложувални места наместо вообичаени 100%. Бонусот може да се откупи во обложувалници и казино. Вториот бонус е 22% до 50 €.

Симболичката 22 се рефлектира не само во понудата за бонуси, туку и директно во името на букмејкерот 22bet. Исто така, постојат и други редовни промоции и бонуси, како што е бонусот во петок, повторно вчитување до 50 евра.