Category Archives: Sport

Kick It Out изданија „повик за акција“ во врска со злоупотребата на Интернет врз Тами Абрахам

Абрахам беше предмет на неколку навредливи објави на Твитер, откако неговиот пенал го одбрани голманот на Ливерпул, Адријан, запечатијќи ја победата на Суперкупот на Уефа во престрелката за тимот на Јирген Клоп во средата. „Синоќа ние доби извештаи за расистичка

Нил Ленон жали за отпадот кога Селтик излета од Лигата на шампионите до Клуж

Нил Ленон се жалеше на „потрошеното“ прво полувреме и на самоуништувачко одбрана откако неговиот тим Селтик испадна од Лигата на шампионите. удар на топката за да се зацврсти победата од 4-3 за Клуж на Селтик Парк и вкупната победа од

МК Донс го нокаутираше АФЦ Вимблдон во престрелката откако eо Пигот ги измами линиите

„Ние сме воскресението“ гласеше транспарент на крајот на Chemflow во Кингсмидоу. Беа лажните пророци кои стигнаа до победа сепак, бидејќи МК Донс го победи АФЦ Вимблдон на пенали за да издвои петта победа од осумте средби меѓу овие најгорките ривали.

Френк Лампард се надева дека Челси може да ја расипе забавата во Суперкупот на Ливерпул

Во Јирген Клоп и неговиот европски шампион, Лампард се соочува со највисок калибар противници на неговата кратка менаџерска кариера на паркот Бешикташ во среда Ливерпул, кој заврши 25 поени пред тимот на Маурицио Сари минатата сезона, е тим кој е

„Нема да прифатиме ништо помалку“: фирмата на Меган Рапиное се расипува како разговори за еднаква плата

Во март, 28 играчи од шампионите на Светскиот куп поднесоа тужба против сопственото раководно тело, обвинувајќи со години на „институционализирана родова дискриминација“. Тимот бара еднаква плата со нивните машки колеги. Во тек се разговорите меѓу играчите и Фудбал на САД

Фенербахче на крстопат бидејќи турската Супер лига се подготвува да започне

Сега за добрата вест: лигата конечно произведува – и се потпира на – млад, турски талент. Многу. Тие завршија на шестото место, но можеше да биде и многу полошо. Тие поминаа голем дел од сезоната во долната половина и беа

Стразбур беше во петтата класа во 2012 година. Сега тие се петти во Лига 1

Мислата за играње во Европа би била занемен сон за поддржувачите на Стразбур во текот на последната деценија. Откако испадна во 2008 година, клубот ги спушти поделбите поради спирални долгови. Поранешниот играч Марк Келер влезе и го презеде клубот, но

Преодниот рок ги тресе работите за младите во Премиер лигата

Минатиот јануари, Спарс испрати играчи до 23 години на позајмица во Барнли, Портсмаут, Ексетер, Ипсвич, Нортемптон, Саутенд и Стивениџ. Без своите најдобри или најстари играчи, тренерот на клубот до 23 години, Вејн Бурнет, започна повторно, давајќи им на најперспективните научници

Ерик Диер го поддржа Фернандо loreоренте од Тотенхем за да ја пополни празнината на Кејн

Ерик Диер верува дека Фернандо loreоренте може да помогне да се пополни празнината создадена од отсуството на Хари Кејн, ако Тотенхем може да игра според силите на Шпанецот. Прва лига: 10 точки за разговор од акцијата викендов Прочитај повеќе Се

Планирајте да ги укинете репризите од петто коло во ФА Купот, донесени оваа сезона

Планот за укинување на повторените натпревари од петто коло во ФА Купот беше објавен за да се вклучи оваа сезона. Одлуката беше донесена да се ослободи од повторувањето на петтата рунда од почетокот на следната сезона, одлучувајќи последните 16 натпревари